teisipäev, 27. märts 2012

Euroopa Wushu XIV Meistrivõistluste I päev 27.03.12

Euroopa Wushu XIV Meistrivõistluste I päeva pildid 27. märts 2012 


























Euroopa Wushu XVI Meistrivõistluste avatseremoonia

Euroopa Wushu XIV Meistrivõistluste avatseremoonia pildid 26.03.12 algusega kell 20.00 











Seltskonnaajakiri face|control: Tallinnas algasid Hiina võitluskunsti Wushu ehk Kung-Fu Euroopa meistrivõistlused


Sel nädalal Tallinnas toimuvatel Wushu XIV Euroopa Meistrivõistlustel osaleb sportlasi 27st riigist, Kohal on ka meile veidi eksootilise võistluskunsti kodumaa Hiina esindajad. Kas eestlastel on ka medalilootust?

"Eestit esindab 7 sportlast. Ei tahaks ära sõnuda, aga kodupubliku abiga tahaks kahe esimese päevaga mõne medali Eestile tuua küll. Kuna võistlustel osaleb ka mu enda tütar Anete, siis isana valetaksin kui ei tunnistaks, et eks ikka oma lapse esinemist ootan kõige rohkem," tõdeb wushu, läänemaailmas tuntud kui kung-fu edendaja Eestis, Euroopa meistrivõistluste peakorraldaja Priit Kõrve, kellel on treenerist abikaasa Aale Kõrvega kahasse medalite eest võitlemas kolm sportlast. Ajakirja IluGuru toimetaja Monika Kuzmina uuris Priidult, kuidas mehe vaim suurvõistlusteks valmis on. 


Kuidas on võimalik, et meile nii eksootilise ala, Wushu, Euroopa meistrivõistlused toimuvad Tallinnas?

 Wushu ehk kung-fu - seda nimetust tuntakse läänemaailmas rohkem, on hetkel üks kiiremini arenevaid spordialasid maailmas üldse. Eestis on Hiina võistluskunstidega tegeletud üle 25 aasta ja vimase seitsme aasta jooksul oleme järjest enam esindatud rahvusvahelisel tasemel. Möödunud aasta Euroopa Wushu meistrivõistlustelt tõime kokku viis medalit. Lisaks oleme korraldanud mitmeid rahvusvahelisi võistlusi. oleme teinud kõvrasti tööd, mille tulemuseks on teist aastat järjest Euroopa meistrivõistuluste toimumine Tallinnas. 



Kas olete valmis 27 riigi esindajate vastuvõtuks?
Alat
i tundub, et võiks midagi veel ja rohkem olla, aga jah, oleme valmis. Täpsustaks, et 27 riigist tulevad ainult sportlased, kuid kaasalöövate riikide arv on mõnevõrra suurem. Lisaks võistlustele toimub Tallinnas 26. märtsil Euroopa Wushu Föderatsiooni aastakongress, millega ühinevad veel mõned riigid ja loomulikult on meil külalised Hiinast.

Millal ja millega avatakse meistrivõistlused?
Võistluste avamine toimub 26. märtsil, kell 20.00, suure show‘ga Lasnamäe Kergejõustikuhallis (Punane 45, pilet maksab 5 eurot).Avalöögi annab Eesti Kaitsejõud orkestriga, millele järgnevad meeskondade paraad, wushu/kung-fu demonstratsioonesinemine, Draakoni tants (Spordiklubi Julged), Lõvid Lätist, Flygrossing ja MIA, kes lõpetab avamise oma kauni häälega. Pealtvaatajate vahel loositakse mõned auhinnad. Arvan, et kui kellelgi on vähegi huvi Hiina temaatika vastu, siis tasuks kindlasti tulla seda üritust vaatama.



Kui palju meie sportlasi osaleb ja kas on ka medalilootust?Eestist on 7 sportlast. Kuus on noorte kategooriates ja üks täiskasvanu. Kas medaleid tuleb? Ei tahaks ära sõnuda, aga kodupubliku abiga tahaks kahe esimese päevaga mõne medali Eestile tuua küll. Nii, et kutsuks kõiki, kes saavad tulla 27.  ja 28. märtsil, kell 9.00 – 12.00,  kaasa elama ja tuge pakkuma meie noorsportlastele.

Kellele ise pöalt hoiate?
Võistleb kolm minu ja minu naise (Aale Kõrve) õpilast: Edith Merila, Jaan Voronõi ja meie tütar Anete Kõrve. Hoiame neile kõigile pöialt. Kuna võistlustel osaleb ka mu enda tütar, siis isana valetaksin kui ei tunnistaks, et eks ikka oma lapse esinemist ootan kõige rohkem.
Euroopa Wushu Meistrivõistlused toimuvad Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis 26.-30. märts 2012. Osaleb 26 riiki ja ca 600 sportlast. Pidulik avatseremoonia ja show esmaspäeval, 26. märtsil algusega kell 20.oo. Esineb lauljatar MIA!

Küsimustele vastab Eesti Sportliku ja Traditsioonilise Wushu Föderatsiooni president ja Euroopa Wushu XIV Meistrivõistluste peakorraldaja Priit Kõrve




Kuidas on võimalik, et meile nii eksootilise ala,  wushu, Euroopa meistrivõistlused toimuvad Tallinnas? 
Wushu ehk kungfu - seda nimetust tuntakse läänemaailmas rohkem. See on hetkel üks kiiremini arenevaid spordialasid maailmas üldse. Eestis on Hiina võitluskunstidega tegeletud üle 25 aasta ja viimase 7 aasta jooksul oleme järjest enam esindatud rahvusvahelisel tasemel. Möödunud aasta Euroopa wushu meistrivõistlustelt tõime kokku 5 medalit. Lisaks oleme korraldanud mitmeid rahvusvahelisi võistlusi. Oleme teinud kõvasti tööd, mille tulemuseks on teist aastat järjest Euroopa meistrivõistluste toimumine Tallinnas.


Esimesed külalised on  Eestisse seoses Wushu XIV Euroopa Meistrivõistlustega juba saabunud.  Kas olete valmis 27 riigi esindajate vastuvõtuks? 
Alati tundub, et võiks midagi veel ja rohkem olla, aga jah, oleme valmis. Täpsustaks, et 27 riigist tulevad ainult sportlased, kuid kaasalöövate riikide arv on mõnevõrra suurem. Lisaks võistlustele toimub Tallinnas 26. märtsil Euroopa Wushu Föderatsiooni aastakongress, millega ühinevad veel mõned riigid ja loomulikult on meil külalised Hiinast.


Millal ja millega avatakse meistrivõistlused? 
Võistluste avamine toimub 26. märtsil, kell 20.00, suure shõuga Lasnamäe Kergejõustikuhallis (Punane 45). Pileti maksumus on 5 eurot. Avalöögi annab Eesti Kaitsejõud orkestriga, millele järgnevad meeskondade paraad, wushu/kungfu demonstratsioonesinemine, Draakoni tants (Spordiklubi Julged), Lõvid Lätist, Flygrossing ja MIA, kes lõpetab avamise oma kauni häälega. Pealtvaatajate vahel loositakse mõned auhinnad. Arvan, et kui kellelgi on vähegi huvi Hiina temaatika vastu, siis tasuks kindlasti tulla seda üritust vaatama. 


Kui palju meie sportlasi osaleb ja kas on ka medalilootust?
Eestist on 7 sportlast. Kuus on noorte kategooriates ja üks täiskasvanu. Kas medaleid tuleb? Ei tahaks ära sõnuda, aga kodupubliku abiga tahaks kahe esimese päevaga mõne medali Eestile tuua küll. Nii, et kutsuks kõiki, kes saavad tulla 27.  ja 28. märtsil, kell 9.00 – 12.00,  kaasa elama ja tuge pakkuma meie noorsportlastele. 

Kellele ise pöalt hoiate?
Võistleb 3 minu ja minu naise (Aale Kõrve) õpilast: Edith Merila, Jaan Voronõi ja Anete Kõrve. Hoiame neile kõigile pöialt. Kuna võistlustel osaleb ka mu enda tütar Anete, siis isana valetaksin, kui ei tunnistaks, et eks ikka oma lapse esinemist ootan kõige rohkem.

Wushu on vallutamas meie pealinna. Kuid millega on tegu?

Selle küsimuse esitas ajakiri Iluguru Priit Kõrvele (http://kungfu.ee), kes on Eesti Sportliku ja Traditsioonilise Wushu Föderatsiooni president, Eesti Olümpiakomitee Ju-Jutsu, Wushu ja Aikido kutsekomisjoni esimees, Spordiklubi Julged Wushu/Kungfu treenes ja Euroopa Wushu XIV Meistrivõistluste peakorraldaja.

Küsis Kertti Viru

Kungfu  kõlab tuttavalt, aga mis on wushu?
Wushu tähendab sõjakunsti (wu sõda ja shukunst). Tänapäeval mõeldakse wushu all Hiinast pärit võitluskunsti, millel on üle 500 stiili. Lisaks wushule kasutatakse Hiina võitluskunstide kohta sõna kungfu (kung energia ja fu aeg), mis on Läänes isegi rohkem levinud. Termin „kungfu” võeti kasutusele eksikombel, aga kuna see kõlab nii hästi, on käibel siiani. Kungfud võib tõlgendada kindla aja jooksul omandatud oskusena. Nii oskavad näiteks kokad, õpetajad, autojuhid jt kungfud omal alal. Kui keegi väidab, et kungfu on parem, kui wushu või vastupidi, siis on ta alles Hiina võitluskunsti õppimise teekonna alguses.
Miks on Maarjamaa pikaldasele ja hallis kliimas kohanenud inimesele vaja idamaist võistluskunsti?
Küsimus võiks olla hoopis selline, et mis tasandil wushud ja kellele? Vaadates ainult võitluslikku poolt, on hea osata kaitsta ennast ja oma lähedasi. Tervise poolelt võib julgelt väita, et wushu on üks mitmekesisemaid spordialasid, mis arendab keha mitmeti, tugevdades oluliselt nii füüsist, kui ka immuunsussüsteemi. Mõeldes vaimsele poolele, siis on läbi aegade kuulunud wushu treeningute juurde qiguni tehnikad (meditatiivsed harjutused). Olles alaga tegelenud kakskümmend aastat, julgen öelda, et just vaimse arengu pool on minu jaoks kõige olulisem. Läbi aastatuhandete on Hiina juhid olnud lisaks muudele tegevustele ka wushu harrastajad. Punktmassaaži ja nõelravi põhimõtted ning väljakujunemine on samuti seotud Hiina võitluskunstide arenguga.
Kuidas tuli wushu Teie ellu?
Nagu paljudel minu põlvkonna inimestel – läbi idamaise filosoofia uurimise. Omal ajal, kui kuskil näidati mõnda wushu filmi, käisin kindlasti vaatamas. Kord, kui kuulsin, et üks Aasia päritolu tegelane õpetab Tallinnas tõelist kungfud, tormasin koos paari sõbraga kohale. Alles nüüd saan aru, kuidas mul oma esimese õpetajaga vedas. Korealane Lev Kim on arst ja  võitluskunstide meister. Tänu temale olen hakanud mõistma võitluskunstide ilu ja nende harrastamisega kaasas käivat vastutust. Lev Kimi eeskuju oli see, mis viis mind ka meditsiini juurde. Hiljem olen õppinud mitmete meistrite käe all. Möödunud aastal käisin end täiendamas Hiinas, Wudani mägedes, ühes wushu akadeemias.

Kui palju olete kokku puutunud väitega, et wushu on üks järjekordne kaklusklubi?
Ei ole eriti, kuid, kui kasutada kungfu nimetust, siis hakkavad nii mõnedki kätega vehkima ja imelikke hääli tegema. See on filmide mõju. Samas, kui nüüd tõsiselt rääkida, siis selline arvamus osadel inimestel on küll. Oma olemuselt kujutab 95% spordialasid sõjalisi harjutusi: odavise, kettaheide, jalgpall, mis on sõjalis-strateegiline mäng, aga ka jooksmine, mis tähendab harjutusi sõjaliste ülesannete kiireks täitmiseks. Kui keegi siinkohal vaidleb ja väidab vastupidist, siis tuleks tal lihtsalt ajalooga tutvuda. Suurema osa spordialade puhul tehakse tööd eelkõige kehaliselt, kuid samas on wushus selgelt ka vaimne pool ning selle arendamine. Lõpuks oleneb kõik ikkagi õpetajast või treenerist, kas ta aitab treenida ainult keha või annab midagi ka vaimule. Tehke lihtne katse ja kuulake pärast treeningut, kuidas sportlased räägivad. Kui kuulete iga kolmanda sõnana x…x (loe:piip), siis ei saa selle treeningrühma kohta rääkida erilisest vaimsusest ja seda olenemata sellest, kuidas konkreetset spordiala nimetatakse.
Teie klubis on palju lapsi. Kas nende vanemad on kursis, millega täpselt võsuke tegeleb või on mõni neist saadetud trenni lihtsalt selleks, et õppida, kuidas end maksma panna? Kuidas harite vanemaid?
Olen teinud läbi aastate koostööd laste vanematega. Paljud neist osalevad aktiivselt klubi ürituste korraldamises. Lisaks olen teinud oma õpilastele ja nende vanematele erinevaid koolitusi, mille sisuks on sport, esmaabi, seadusandlus, vastvast kultuurist tuleneva filosoofia alused jpm. Täiendavate teadmiste abil on enamjaolt õnnestunud ainult kaklema tulijad suunata teiste eesmärkideni. Kakskümmend aastat treeneritööd on minu ellu toonud väga erinevaid õpilasi. Enese maksmapanemise seisukohast, kui siin mõelda vaimset maksmapanemist, siis selleks, et olla millegi või kellegi juht, peab seda oskama. Nende jaoks, kes tahavad end ainult kehaliselt kehtestada, pole wushus kohta.
Lugesin liidu kodulehelt, et wushu üks osa on ka võitlus kujuteldava vastasega. Mida peab tegema, et vastast ette kujutada nii, et ta võrdne vastane oleks? Kuidas sellist tegevust üldse hinnatakse?
Kõigi spordialade juurde kuulub võitlus või mäng kujuteldava vastasega, mis on tehnikate lihvimise harjutus. Kui mõelda sellele, mis on oda sihtotstarve, siis peaks ju odaviskaja ka kogu aeg kedagi sihtima. Eelkõige võitluskunsti seisukohast vaadatuna on tegemist harjutustega, mille kaudu lihvitakse oma liigutuslik vilumus selliseks, et vastasega olles ei esineks enam olulisi vigu. Kui inimene on saavutanud piisava kontrolli oma keha üle, saab ta endale suuremat ohtu ette kujutades õppida tehnikaid koostöös partneriga. Kui rääkida hindamisest, siis on kõrvalt selgelt näha, kas liigutused on konkreetse otstarbega või lihtsalt jäljendatakse midagi, mille sisu pole mõistetud. Selleks, et löögil või kaitsetehnikal oleks jõudu, peab selles osalema kogu keha. Kiiruse saavutamiseks peab liigutus olema sooritatud võimalikult lõdvestunult. Samas selleks, et mitte vigastada nt liigeseid või lihaseid, peab plokk või löök lõppema reeglina pingestatult. Vilunud silmal on võimalik kõrvalt näha, kas asjal on sisu või mitte.
26 kuni 30 märts toimuvad Euroopa Wushu meistrivõistlused. Kuidas sai Tallinn sellise au osaliseks?
See on kuue-seitsme aasta töö tulemus. Osalesime aktiivselt rahvusvahelistel wushuga  seotud sündmustel, kus rääkisime oma ideedest, kuidas wushud maailmas arendada. 2010. aastal astusime erinevate wushu organisatsioonide liikmeks üle kogu maailma, s.h Euroopas. Korrektsus ja usaldatavus olid need, mis tõestasid ajaga, et Eesti väärib võimalust neid võistlusi korraldada.
Kui sprindis võidab kõige kiirem ja tõstmises kõige tugevam, siis kes võidab tiitli „Euroopa meister wushus”?
Kiirus, jõud, hea koordinatsioon, vastupidavus – need kõik peavad olemas olema, et wushus meistritiitlit saada. Ilma tugeva vaimuta ei saavuta paraku kohe üldse midagi.
Ajakirja IluGuru jaoks on põneva wushu maailma väravad juba paokil ning soovime sealt julgelt sisse astuda. Kuidas võiks see filosoofia ja spordiala olla kasulik meie lugejatest ilugurudele?
Inimene, kes on terve nii kehalt, kui vaimult, s.t on heas vormis, tema silmad säravad. See  haarab kaasa ja lummab kõrvalseisjaid. Wushu, oma mitmekülgsuses, pakub igale inimesele võimalust saavutada sisemine ilu, mis on üks olulisimaid asju meie elus. Loomulikult on selleks vaja teha palju tööd. Miski ei tule kätte sõrmenipsuga. Kui siiski tuleb, on selle väärtus inimesele madal, sest ta ei oska seda vääriliselt hinnata. See on paljude loomult andekate inimeste probleem.





Eesti Sportliku ja Traditsioonilise Wushu Föderatsiooni pressiteade 23. märts 2012

26-30.märts 2012 toimuvad esmakordselt Eestis Euroopa Wushu XiV Meistrivõistlused. 









26.-30. märtsil toimuvad Euroopa Wushu XIV Meistrivõistlused. Võistlustest võtab osa 27 riiki ja ligi  600 osalejat.


Avatseremoonia toimub 26.03.2012 kell 20.00 Lasnamäe kergejõustikuhallis, Punane 45, Tallinn.
Euroopa külalistele, võistlejatele ja pealtvaatajatele esineb Eesti Kaitsejõudude orkester. Näha saab Hiina draakoni - ja lõvitantsu, flygrossingu ja wushu show'd.
Peaesinejaks on laulja MIA ja tantsutrupp Brilliance.

Toimumise aeg: 26.-30.03.2012
Korraldajad: European Wushu Federatsion (EWUF www.ewuf.org), Eesti Sportliku ja Traditsioonilise Wushu Föderatsioon (ESTWF) ja Spordiklubi Julged.
Toimumise koht: Lasnamäe Kergejõustikuhall (Punane 45, Tallinn).

Täiskasvanute Euroopa Wushu MV ja noorte Euroopa Wushu MV

24.-25.03.2012         EWUF'i kohtunike koolitus ja rahvusvaheline Wushu kohtunike eksam.
24.-25.03.2012         EWUF'i treenerite koolitus ja rahvusvaheline Wushu treenerite eksam
26.03.2012               EWUF'i aastakongress
26.03.2012               14st European Wushu Championships avamine kell 20.00 Lasnamäe Kergejõustikuhallis.

27.-30.03.2012         Võistlused Lasnamäe Kergejõustikuhallis.