esmaspäev, 8. aprill 2013

Intervjuu 08.04.13 Eesti Sportliku ja Traditsioonilise Wushu Föderatsiooni presidendi Priit Kõrvega


Millal on Wushu sporti harrastav noor valmis osalema võistlustel? 

Tavaliselt on nooremad võistlejad taolu’des vanuses 7 aastat (baas vormidega). Sanda’s ja Qinda’s ehk vabavõitluses 14-15 aastaselt. Osades riikides ka varem aga see pole päris õige kuna kõigil vabavõitluse aladel on oht peatraumadele ja noored ei oska selle ohtusid  veel adekvaatselt hinnata.

Mida tähendab teie kui spordiklubi omanikule ja treenerile meistrivõistlustel osalemine? 

Suurvõistlustel osalemine ise pole keeruline ja on tore protsess aga see on vaid jäämäe tipp. Selleks, et osaleda näiteks Euroopa Wushu Meistrivõistlustel tuleb teha mitmeid aastaid eeltööd sportlastega (Anete Kõrve on treeninud 6 aastat).

Kindlasti on suur probleem võistlustel käimise rahastamine. Suurvõistlusel osalemiseks tuleb ettevalmistusperioodil käia mitmetel teistel võistlustel, osaleda laagrites ja nii tuleb kokku märkimisväärne summa.

Millised ootused teil seoses 08. aprillil algavate Euroopa Traditsioonilise Wushu Meistrivõistlustega on? 

Kuna tegemist on Euroopa piirkonna aasta suurima Wushu üritusega, kus toimub ka Euroopa Wushu Föderatsiooni aasta kongress, siis on mitmeid ootusi - nii sportlikke kui organisatoorseid. Selle aasta lõpus plaanime alustada Wushu karikavõistluste sarja, mille tugipunktiks peaks kujunema Eesti. Sama võistluse raames toimub lisaks Wushu ja Spordi alane konverents, mis peaks tooma Eestisse mitmeid Wushu tippspetsialiste.

Kindlasti naudin isiklikult seda võistlust rohkem kui kahte eelmist Euroopa Wushu Meistrivõistlust, kus olin ise peakorraldaja (toimusid 2011 ja 2012 Eestis). Tahaks tuua 3 aastat järjest Eestile mõne medali aga seda näeb juba võistluste käigus, kuna iga aastaga kasvab osalejate hulk ja konkurents muutub järjest tihedamaks ja pingelisemaks.

Kas Anetel on ka medalilootust? 

Eelmisel aastal tõi Anete Eestile 2 teist kohta modernse Wushu Euroopa Meistrivõistlustelt, eks näeme. Anete võistleb kolmel alal traditsioonilistest stiilidest: ühe relvaga (lehvik) ja kahe rusika stiiliga Baij ja Tanlangquan ehk palvetajaritsikas (jäljendusstiil). Tahaks loota parimat aga eks võistlustel näeme, kuidas sellel aastal treeningettevalmistus on läinud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar