esmaspäev, 25. veebruar 2013

Õhtuleht 25.02.2013: Wushu sportlased tõid Eestile viis rahvusvaheliste võistluste medalit

Eesti Wushu koondis Lätis. (Erakogu.)

Nädalavahetusel toimusid Lätis 13. rahvusvahelised Wushu meistrivõistlused, kust Eesti sportlased tõid koju viis medalit.

Eestlastest teenis 31-aastane Henry Prits kulla Baijquanis ja hõbeda Tiigristiilis, Jaan Võronõi võitis 13-15-aastaste hulgas samuti kulla Baijquanis. Kaks medalit teenis Edith Merila, kes võttis kuni 12-aastaste hulgas Baijquanis hõbeda ja Tanlangquanis (palvetajaritsika stiilis) pronksi.

Jaan Võronõi teenis lisaks 4. koha Tanlangquanis ning Alo Eilart oli juunioride arvestuses Tiigristiilis kuues.

Võistlustel ei saanud kaasa teha Anete Kõrve, kes peaks ainukese sportlasena esindama Eestit aprillis Rumeenias toimuvatel Wushu Euroopa meistrivõistlustel.

Wushu ehk Hiina võitluskunstid on läänemaailmas tuntud kui kung fu ning Wushu kandideerib 2020. aasta olümpiamängudele.

Allikas: Õhtuleht